DYRYGENT KAMIL GOJOWY

Kamil Gojowy

Student Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Kompozycja, Dyrygentura i Teoria muzyki, specjalność – dyrygentura chóralna.

Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. w Rudzie Śląskiej (dyplom z wyróżnieniem). Absolwent klasy emisji głosu mgr Marty Florek z wynikiem celującym i saksofonu w klasie pana Piotra Kawczyńskiego.

Dyrygent Chóru Kameralnego „Apertum Cor” Parafii Matki Bożej Różańcowej w Katowicach – Zadolu oraz asystent dyrygenta Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Saksofonista Teatru Rozrywki w Chorzowie oraz Teatru Old Timers Garage w Katowicach. Zapalony działacz muzyczny, tworzący autorskie projekty. W roku 2017 we współpracy z Tomaszem Ptokiem skomponował, przygotował i poprowadził Kantatę na 175-lecie istnienia Zgromadzenia Sióstr Świętej Elżbiety. Współtwórca wydarzenia Kalwaria Śląska w latach 2015 – 2017. Jego kompozycja Vulnera – Rany została wykonana na warsztatach muzyki liturgicznej „Muzyka duszy“ w Gdańsku.

W dorobku ma cztery płyty ze swoim udziałem oraz jedną z autorskimi aranżacjami pieśni patriotycznych na chór męski, kwartet smyczkowy, fortepian i organy „Pax et Bonum Tibi Polonia“ (2018). Laureat plebiscytu „Unikalni” w roku 2015.