GRUPY

„Szczególnym znakiem czasu jest dzisiaj wzrastająca potrzeba przynależności do jakiejś wspólnoty. Zwłaszcza w wielkim mieście człowiek często czuje się dotkliwie samotny i jakby pozbawiony możliwości aktywnego współtworzenia życia społecznego, jakby przymuszony do bierności. Wejście do autentycznej wspólnoty pomaga mu przełamać te braki i odnaleźć siebie poprzez głębsze bycie z innymi i dla innych.

Również Kościół polski wzbogacił się o wiele nowych wspólnot (…) Wspólnoty te kształtują nowy styl bycia katolikiem i nowy styl odpowiedzialności za Kościół i za wiarę: styl, który cechuje radość wiary, czynny udział w życiu Kościoła, zaangażowanie apostolskie oraz głębsza wrażliwość charytatywna”

Jan Paweł II , Przemówienie, Olsztyn – 6 czerwiec 1991 rok

TERMINARZ SPOTKAŃ GRUP I WSPÓLNOT

GRUPA DZIECI MARYI – sobota, o godz. 10.00 w salce nad zakrystią