MARYJNY CHÓR LITURGICZNY

logo2Jesteśmy młodą, męską grupą parafialną, składającą się z 7 uczestników, która wykrystalizowała się podczas przygotowań do Triduum Paschalnego w 2012, choć jej historia sięga kilku lat wstecz. Od tego czasu wielokrotnie wykonywaliśmy śpiewane części Liturgii podczas różnych uroczystości. Występowaliśmy również (także poza Parafią), wykonując nabożeństwo z Akatystem ku czci Bogarodzicy, czuwanie wielkopostne, czy koncert patriotyczny.

Spotykamy się na próbach raz w tygodniu, we wtorki o godz. 19.00. Przed Świętym Triduum Paschalnym oraz ważniejszymi występami przygotowujemy się bardziej intensywnie poprzez większą ilość prób.

Na nasz stale rosnący repertuar (stan na kwiecień 2014) składa się kilkadziesiąt pieśni liturgicznych opracowanych w jedno- (szczególnie chorał gregoriański) i wielogłosie, msze łacińskie, Akatyst ku czci Bogarodzicy, Ciemna Jutrznia wg Monastycznej Liturgii Godzin oraz tradycji benedyktynów i dominikanów, wreszcie polskie pieśni patriotyczne.

chór zdjWięcej informacji, aktualności, szczegółowy repertuar, pierwsze nagrania oraz galerię zdjęć można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej naszego chóru:

Zapraszamy chętnych, a obdarzonych choć przeciętnym talentem wokalnym do naszej grupy.
Wystarczy zgłosić się do parafialnego organisty lub przyjść na którąkolwiek z prób.