21.04.2019 – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Chrystus zmartwychwstał! Alleluja! Z radością wyznajemy wiarę w zwycięstwo Jezusa, o którym świadczy pusty grób. Pamiętajmy, że pusty grób mówi nam również o cenie naszego zbawienia. Towarzyszyliśmy Jezusowi w Jego drodze cierpienia. Chrystus przez pokonanie śmierci otworzył nam bramy życia wiecznego. Cieszmy się z bliskiej obecności żyjącego Jezusa i wychwalajmy Boga za dar nowego życia.

1. Składamy podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Triduum Paschalnego, dekoracji, świątecznego wystroju naszego kościoła. Również podziękowania dla wszystkich ofiarodawców kwiatów do Bożego Grobu i darów w postaci artykułów spożywczych i chemicznych dla potrzebujących w naszej parafii.

2. O 16.30 zapraszamy na świąteczne nieszpory i nowennę do Bożego Miłosierdzia.

3. W poniedziałek drugi dzień świąteczny. Porządek nabożeństw tak, jak w każdą niedzielę. Kolekta na Wydział Teologiczny UŚ i KUL. O 16.30 nieszpory wielkanocne i nowenna do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert wielkanocny w wykonaniu naszego parafialnego chóru „Apertum Cor”.

4. W tym tygodniu nie ma nabożeństw do św. Rity i MB Nieustającej Pomocy ani sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. Informujemy o zmianie daty Mszy św. w intencji ks. Zygmunta Klose, naszego pierwszego proboszcza i budowniczego kościoła, z okazji urodzin. Będzie ona odprawiona w środę o 18.30 (a nie w czwartek). Zapraszamy Parafian do udziału w Eucharystii w intencji Solenizanta.

6. W czwartek o 18.00 katecheza dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej i Pierwszej Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa.

7. Piątek wielkanocny nie jest dniem pokutnym i nie jesteśmy zobowiązani do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

8. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Święto Bożego Miłosierdzia. To dzień, kiedy Pan Jezus obiecuje darowania wszystkich kar i win, tym wszystkim którzy przystąpią do spowiedzi, Komunii Świętej i powierzą się Bożemu miłosierdziu odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się o 15.00 i nie będzie w tym dniu nieszporów.

9. Polecamy świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim:

• O mało znanym obliczu Jerozolimy – miasta w którym umarł i zmartwychwstał Chrystus
  • O tym, jakie jest ciało Jezusa i jakie będą nasze ciała po zmartwychwstaniu
  • Jak nie nudzić się na Mszy św. i kochać Kościół?

Jest również nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” z płytą CD Arki Noego i nasz miesięcznika parafialny „Miriam”.

10. Bóg zapłać za dzisiaj złożone ofiary i z całego tygodnia. W przyszłym tygodniu kolekta specjalna na remont dzwonów naszego kościoła. Przewidywany koszt remontu ok 5 tyś..

Życzymy wszystkim radosnego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Jezus nam błogosławi i czyni nasze życie nowym.

ZAPROSZENIA:

PIELGRZYMKA DO AUSTRII i WŁOCH
Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Austrii i Włoch w dniach 16-22 września. W programie: KAHLENBERG WERONA – JEZIORO GARDA – TRYDENT  – BERGAMO – TURYN – MEDIOLAN. Cena 1730 zł

RANDKA Z MOCĄ
Zapraszamy wszystkich małżonków na kolejną, nową edycję Randki z Mocą. Tym razem spróbujemy odkryć na nowo lub poznać kilka kroków, które mogą odmienić nasze życie osobiste i małżeńskie. Będziemy chcieli wspólnie doświadczyć mocy żywego Boga oraz posłuchać historii pewnego małżeństwa. Prócz czegoś dla ducha, będzie i coś dla ciała. Istnieje możliwość skorzystania z opieki dla dzieci od 3 roku życia. Kiedy? 18 maja, w sobotę o godz. 15.00. Gdzie? W salce pod kościołem. Zapisy w zakrystii lub przez e-maila: randkazmocazadole@gmail.com Zaprasza Domowy Kościół

REKRUTACJA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 35
Znajdująca się na terenie naszej parafii Szkoła Podstawowa nr 35  informuje, że od 23 kwietnia rozpoczyna się rekrutacja do oddziału klasy VII dwujęzycznej z językiem angielskim jako drugim językiem nauczania (w tej klasie niektóre przedmioty nauczane będą zarówno po polsku jak i po angielsku). Nabór do tego oddziału jest niezależny od miejsca zamieszkania i otwarty dla wszystkich absolwentów klas VI. Szczegółowe informacje na stronie internetowej i w sekretariacie szkoły.

ZBIÓRKA ELEKTROODPADÓW
26 kwietnia (piątek) do g. 14.00 można przy garażach probostwa składać elektrośmieci. Przez udział w akcji wspieramy zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce, prowadzonego przez Siostry Orionistki.