15.04.2018 – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś po raz kolejny słyszymy w Ewangelii świadectwo o spotkaniu zmartwychwstałego Chrystusa. Jezus jest obecny również we współczesnych czasach. Św. Jan nas poucza: „Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania”. Jeśli zaprosiliśmy żyjącego Jezusa do swojego życia, przestrzegamy Jego nauki. A największym przykazaniem jest miłość.
Dzisiejsza kolekta, specjalna przeznaczona jest na remont drzwi wejściowych do naszego kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy kolejny Tydzień Biblijny. Przez cały tydzień w naszym kościele będziemy czytać List św. Pawła do Rzymian – dzisiaj w czasie nabożeństwa biblijnego i w dni powszednie 30 minut przed Msza św. wieczorną. Jednocześnie zachęcamy do codziennej lektury słowa Bożego. Zapraszamy dziś na nabożeństwo biblijne o 16.30

2. W miniony piątek 28 gimnazjalistów przyjęło z rąk Ks. Abpa Wiktora Skworca sakrament bierzmowania. Młodzieży życzymy obfitości darów Ducha Świętego i męstwa w wyznawaniu swojej wiary. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości i za wystrój naszego kościoła i jego otoczenia. Bóg zapłać ks. Arkadiuszowi i animatorom za przygotowanie młodzieży, ks. Piotrowi i całej służbie liturgicznej za przygotowanie liturgii.

3. W środę po Mszy wieczornej nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby, które odczytamy w czasie nabożeństwa można wcześniej złożyć w zakrystii.

4. W czwartek o 18.30 Msza św. w intencji Kręgu Biblijnego i jego opiekuna, ks. Arkadiusza, a po niej spotkanie w sali pod kościołem.

5. W tym tygodniu III piątek miesiąca. O 15.00 zapraszamy na Koronkę a po Mszy św. wieczornej na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

6. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie oazowe młodzież naszej parafii, a szczególnie nowo bierzmowanych.

7. Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania formacyjne w soboty:

• 9.00 ministranci oraz kandydaci. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zaangażować się w służbę przy ołtarzu
  • 10.30 schola dziecięco młodzieżowa
  • 11.30 Wspólnota Misyjna

8. W sobotę od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. Najbliższa niedziela (22 kwietnia), to Niedziela Dobrego Pasterza, a w naszym kościele również dzień św. Rity. Zapraszamy na jej nabożeństwo o 16.30, w czasie którego będziemy się również modlić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz do diakonatu stałego. Podziękowania i prośby, wypisane na karteczkach można wcześniej składać w zakrystii.

10. Zwracamy się o pomoc dla placówki misyjnej w Afryce, gdzie pracuje nasz parafianin o. Hieronim Łusiak. Parafia ta, w ostatnim czasie, została zaatakowana przez rebeliantów i zrabowana. Ojcowie franciszkanie proszą nas o artykuły pierwszej pomocy oraz rzeczy potrzebne dla misji, jak również proszą o różańce. Szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła. Zbiórka trwa do 15 maja a dary możemy przynosić do zakrystii lub na probostwo.

11. Informacja dla uczestników wyjazdu po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Wyjazd 21 kwietnia, w sobotę, o 9.00 z parkingu przy kościele.

12. Szkoła Podstawowa nr 61 przy ul. Kołobrzeskiej 8, w dniach 18-19 kwietnia, w godzinach 8.00-15.30 organizuje zbiórkę elektro śmieci.

13. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” a w nim:

• Aż 9 męczenników w ciągu 22 lat doczekała się Francja, kraj, który według powszechnej opinii już dawno dokonał radosnej i nieodwołalnej apostazji. Przypadek?
  • Co św. Paweł chce nam przekazać w Liście do Rzymian?

14. Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej niedzieli i z całego tygodnia. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na naszą parafię.

Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli.