16.02.2020 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

„Jeśli chcesz, zachowasz przykazania” – usłyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. Bóg wzywa nas, byśmy nie szukali wykrętów, ale poważnie traktowali Boże prawo. Niech udział w Eucharystii, będącej uwielbieniem przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie Boga Ojca, a zwłaszcza przyjęcie Ciała Pańskiego, naszego pokarmu na życie wieczne, uzdalnia nas do takiego życia, byśmy zawsze mogli Bogu się podobać.
Dzisiaj w naszej wspólnocie gościmy ks. Leszka Czerneckiego, proboszcza parafii Opatrzności Bożej w Katowicach – Zawodziu, który głosi dla nas słowo Boże i prosi o wsparcie na rzecz pokrycia kosztów remontu dachu kościoła. Bóg zapłać za każdy złożony materialny dar na ten cel.

1. Dzisiaj o 16.30 nieszpory.

2. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną swoją wiarę umocnić, ożywić, czy nawet odrodzić do udziału w szkole wiary. Spotkanie rozpoczyna się we wtorki po Mszy św. wieczornej ok. 18.45. Zapewniamy opiekę nad dziećmi.

3. W najbliższą środę ks. Piotr Kędzior obchodzi swoje kolejne urodziny. Zapraszamy Parafian do modlitwy oraz udziału w Mszy św. wieczornej w jego intencji. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego o 17.00.

5. Kandydaci do bierzmowania spotykają się w piątek na Mszy św. wieczornej a po niej uczestniczą w swoim kolejnym spotkaniu formacyjnym.

6. Najbliższy piątek, to trzeci piątek miesiąca poświęcony Miłosierdziu Bożemu. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Salezjanie współpracownicy zapraszają na spotkanie o 17.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

7. W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z wynagradzającą modlitwą różańcową a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż. Prośby i podziękowania skierowane do św. Rity zapisane na karteczkach można wcześniej złożyć w zakrystii. Ofiary z róż przeznaczamy na dofinansowanie letniego wypoczynku w Zakopanem dla dzieci formujących się przy naszej parafii.

8. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” a w nim m.in.:

• o najnowszej książce, w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem Pawłem II
  • opowieść s. Bogdany ze Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny o błogosławionym ks. Michale Sopoćce
  • o seniorach, którzy są bogactwem Kościoła

Jest również nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, a w nim minilupa oraz informacje o tym, co dzieje się podczas każdej Mszy św.

Życzymy obfitości łask Bożych i radości wiary.

ZAPROSZENIA:

PARAFIALNY KLUB FILMOWY
Parafialny klub Filmowy zaprasza na projekcję filmu „Apostoł Piotr” w poniedziałek o 18.45. Czas projekcji 90 min.

PIELGRZYMKA DO CHORWACJI oraz BOŚNI i HERCEGOWINY
Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Chorwacji i Bośni Hercegowiny w dniach: 24-31 lipca. W programie m.in.: Bistrica, Zagrzeb, Medjugorie (najważniejsze sanktuarium Bośni i Hercegowiny), Mostar, Dubrownik, Vepric i Krka. Koszt 2.050 zł. Szczegółowe informacje w gablotce i na stronie internetowej parafii. Zapisy od poniedziałku w kancelarii parafialnej. Zaliczka przy zapisie 200 zł.

NARODOWA PIELGRZYMKA – 100. Rocznica urodzin św. Jana Pawła II
Przed nami zapowiedziana przez Konferencję Episkopatu Polski Narodowa Pielgrzymka do Rzymu w związku z obchodem 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Ponieważ Archidiecezja Katowicka pragnie włączyć się w tę uroczystość, podjęto decyzję o organizacji w dn. 15–17 maja br. pielgrzymowania do Rzymu. Przelot obsłuży samolot czarterowy (mak-symalnie 180 osób). W programie: odwiedzenie wybranych miejsc świętych Wiecznego Miasta oraz zabytków, a nade wszystko udział w uroczystej Mszy św. odprawionej przez papieża Franciszka w niedzielę 17 maja br. na Placu św. Piotra. Udział w pielgrzymce zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor. Pątnikom będzie towarzyszył Ksiądz Biskup Grzegorz.

STUDIUM DUSZPASTERSTWA RODZIN
Rozpoczęły się zapisy na studium duszpasterstwa rodzin w ramach edycji 2020/2021. Studium przeznaczone jest dla kandydatów na doradców życia rodzinnego, liderów grup i wspólnot prorodzinnych (nowość), kapłanów i małżonków chcących pogłębić tematykę rodzinną. Szczegóły na stronie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin: