15.09.2019 – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W modlitwie pamiętamy o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji. A w naszej wspólnocie składamy dziękczynienie Bogu za tegoroczne płody rolne. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących na roli, sadowników i ogrodników. Niech ta modlitwa uczy nas wdzięczności i szacunku dla pokarmów, które codziennie spożywamy.

Dzisiejsza kolekta specjalna, zbierana przez duszpasterzy, przeznaczona jest na pokrycie kosztów restauracji figury Matki Bożej. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Dzisiaj o 16.30 nieszpory.

2. Rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do Wczesnej i Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy w poniedziałek do udziału w Mszy św. wieczornej a po niej na pierwsze spotkanie organizacyjne. Przypominamy, że uroczystość komunijna w naszej parafii ma zawsze miejsce w drugą niedzielę maja – w roku 2020, 10 maja. Natomiast kandydaci do bierzmowania (młodzież klas ósmych oraz szkół średnich) wraz z rodzicami uczestniczą w spotkaniu organizacyjnym we wtorek, które rozpoczyna się Mszą św. wieczorną.

3. W środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby wypisane na karteczkach można składać wcześniej w zakrystii.

4. W czwartek o 17.30 spotkanie Kręgu Biblijnego a o 18.30 Msza św. w intencji uczestników kręgu oraz opiekuna.

5. W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. Salezjanie Pomocnicy zapraszają na pierwsze powakacyjne spotkanie w piątek o 17.00.

7. W sobotę o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu

8. Wracają cykliczne spotkania formacyjne:

• Ministranci i kandydaci mają swoje spotkanie w sobotę o 9.00. Zachęcamy chłopców do wstąpienia w szeregi Służby Liturgicznej Ołtarza.
  • Wspólnota misyjna zaprasza dzieci i młodzież w każdą sobotę o 10.00.
  • Chórek spotyka się w niedzielę o 10.15 pod kościołem. Zapraszamy do udziału w próbach nie tylko dzieci, które śpiewają ale również te, które grają na jakiś instrumentach muzycznych. Od przyszłej niedzieli rusza projekt „Kredkami do nieba”. Do udziału w nim zapraszamy dzieci, które uczestniczyć w zajęciach plastycznych inspirowanych niedzielną Ewangelią.

9. Intencje na rok 2020 będą przyjmowane od 16 września (poniedziałek), Jednocześnie informujemy, że od 2020 r. Msza św. wieczorna w tygodniu będzie odprawiana o 18.00.

10. Nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż odprawimy w przyszłą niedzielę (22 września) o 16.30.

11. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim:

• Dlaczego krzyż – znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany
  • Jak doszło do odnalezienia relikwii Krzyża Świętego
  • Jak reagować, kiedy dzieci dokonują złych życiowych wyborów.

Jest również najnowszy numer naszego parafialnego miesięcznika „Miriam”.

12. Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej niedzieli i z całego tygodnia. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

Informacja dla uczestników pielgrzymki do Włoch:
Wyjazd w poniedziałek o 8.00 z parkingu przy kościele. Wcześniej zapraszamy do udziału w Mszy św. porannej. Z przyczyn losowych są jeszcze wolne miejsca zarówno do Włoch jak i do Zakopanego.

Wszystkim uczestnikom Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego całego tygodnia.