14.10.2018 – DZIEŃ PAPIESKI

„Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?” – pytanie zadane Jezusowi w dzisiejszej Ewangelii również  i my możemy postawić podczas Mszy św. Po raz kolejny usłyszymy, że za naszą deklaracją wiary powinny iść konkretne czyny. Jezus zachęca nas samych na naszej drodze do królestwa Bożego. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski, który przebiega pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje, a przed kościołem można złożyć ofiarę na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera stypendialnie zdolną młodzież. Bóg zapłać za złożone dary na wspomniane cele.

1. Ojciec Święty prosi wszystkich wiernych na całym świecie o odmawianie przez cały październik codziennie Różańca Świętego. Chodzi o zjednoczenie się w komunii i pokucie, jako lud Boży, prosząc Matkę Bożą i św. Michała Archanioła, aby chronili Kościół od diabła, który zawsze stara się oddzielić nas od Boga i dzielić między nami. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.45 a w niedziele o 16.15. Dzisiaj wyjątkowo nabożeństwo różańcowe o 18.00

2. W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na 2019 rok. Dobrze by było, gdyby każda rodzina miała Mszę św. za siebie ofiarowaną. Wszyscy potrzebujemy Bożej opieki i błogosławieństwa.

3. W poniedziałek o 16.30 okazja do spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania, o 17.00 Msza św i po niej spotkanie formacyjne. Dorośli, którzy dotąd nie przyjęli sakramentu bierzmowania a chcieliby to uczynić prosimy o bezpośredni kontakt z którymś z duszpasterzy.

4. We wtorek przypada 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. Zapraszamy do udziału we Mszy św. porannej lub wieczornej, w czasie których będziemy dziękować za pontyfikat św. Jana Pawła II. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszych Dni z św. Janem Pawłem II oraz za udostępnienie zdjęć, które można odbierać w kancelarii parafialnej.

5. W środę o 17.00 Maltańska Służba Medyczna – Pomoc Maltańska zaprasza na spotkanie dla osób w trakcie leczenia choroby nowotworowej oraz ich rodzin.

6. Pierwsza katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej będzie w czwartek (18 października) o 18.00 w sali pod kościołem. Natomiast katecheza dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej w poniedziałek o 16.00 w Sali nad zakrystią.

7. Najbliższy piątek, to trzeci piątek miesiąca poświęcony Bożemu Miłosierdziu. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez Salezjan Współpracowników. Zainteresowanych działalnością i duchowością salezjańską zapraszamy na spotkanie o 17.00 do sali pod kościołem.

8. W następną niedzielę będziemy w naszej parafii przeżywać akcję powołaniową do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, który jest wspólnotą ludzi świeckich, którzy żyją duchem franciszkańskim, nie rezygnują ze swojego życia w świecie, w rodzinie czy samotności, wypełniając obowiązki zawodowe. Usłyszymy na ten temat kazanie, które wygłosi ojciec franciszkanin, a franciszkanie świeccy na zakończenie każdej Mszy Świętej podadzą nam kilka informacji o Franciszkańskim Zakonie Świeckich. Jednocześnie już dziś zapraszamy na spotkanie poruszające tematykę franciszkańską, które odbędzie się w sali pod kościołem w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej około godz. 18.00

9. Nadal zachęcamy do udziału w ruchu NewPastoral, który przez spotkania w domach naśladuje pierwszych chrześcijan. Uczestnicy spotkań modlą się, oglądają filmy, czytają Pismo Święte i dzielą się ze sobą własnymi przeżyciami. To innowacyjny model małych parafialnych grup domowych. Wszystkie materiały formacyjne są darmowe. Mapa wspólnot biorących udział w projekcie, jak i konspekty spotkań dostępne są na stronie internetowej www.newpastoral.net oraz w aplikacji na urządzenia mobilne.

10. Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania:

• W piątki po Mszy św. wieczornej spotkania dla młodzieży oazowej
  • W soboty:
    • 9.00 – ministranci i kandydaci na ministrantów,
    • 11.30 – Wspólnota Misyjna.
  • W niedziele o 10.15 schola dziecięco – młodzieżowa.

11. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim:

• O tym, jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat
  • O Nagrodach Nobla z dziedziny medycyny, fizyki i chemii. To wielki skok do przodu w walce z nowotworami.
  • Poradnik dla wyborców, czyli co powinniśmy wiedzieć o zbliżających się wyborach samorządowych.

12. Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej niedzieli i z całego tygodnia. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na wymianę drzwi wejściowych głównych i bocznych do naszego kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i obfitości Bożej łaski na nowy tydzień.

ZAPROSZENIA

Zapraszamy do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych diecezjan do Lourdes w dniach 5-13 maja 2019. Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem. W pielgrzymce będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 350 osób. Będą im towarzyszyć lekarze, pielęgniarki, wolontariusze i księża. Więcej szczegółów na stronie: http://www.pltravel.pl/pielgrzymki-cat/art-lourdes-pielgrzymka,210

Wojewódzki Ośrodek Adopcyjny Filia w Sosnowcu organizuje dni otwarte dla osób zainteresowanych adopcją dziecka, które odbędą się w niedzielę 13 i 27 października br. w godzinach 10–16 w Sosnowiec ul. Krzywa 2.

Terenowy Punkt Pomocy Społecznej Nr 7 Miejskiego Ośrodka Pomocy  Społecznej w Katowicach informuje, że są wolne miejsca w środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Gliwickiej 74. Jest to placówka dziennego wsparcia dla przeznaczona dla osób upośledzonych umysłowo.