25.06.2017 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Jezus do nas mówi: „Nie bójcie się”. Zapewnia, że każdy z nas jest ważny dla Boga, który chce, abyśmy byli zbawieni, i nie pozwoli nas skrzywdzić. Obawiać się powinniśmy tego, co może przynieść szkodę naszej duszy. Wybór Jezusa pociąga za sobą przyznanie się do wiary w Boga przed innymi ludźmi. Nie tylko słowem. A życie zorientowane na Boga, kierowanie się w codzienności dobrem i miłością ochroni nas przed złem.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę na ten cel.

1. Dzisiaj o 16.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. Nasz parafianin o. Hieronim Łusiak w dzisiejszą niedzielę podczas Mszy św. o 12.00 w kościele św. Wojciecha w Bytomiu otrzyma krzyż misyjny. W przyszłą niedzielę o. Hieronim będzie głosił dla nas kazania, a po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary przed kościołem dla niego, będącej pomocą w pracy misyjnej w Republice Środkowej Afryki.

3. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej, czyli o 18.00, w sali pod kościołem spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymki do Włoch. Prosimy o dokonywanie wpłaty reszty kwoty za udział w wyjeździe. Są jeszcze wolne miejsca.

4. We wtorek, wieczorną Mszę św. odprawimy w intencji ks. Arkadiusza z okazji kolejnej rocznicy urodzin.

5. W środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek przypada Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta zbierana w czasie Mszy św. jest Świętopietrzem.

7. W sobotę od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W związku z wakacjami zachęcamy rodziców, którzy wysyłają swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

9. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym tj. od pierwszej niedzieli lipca nie będzie Mszy św. o 13.00

10. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, a w nim:

• Najbardziej znany szef kuchni wyznaje: „Podjąłem świadomą decyzję, że pójdę za Jezusem”;
  • O objawieniach w Gietrzwałdzie. Właśnie mija 140 lat od czasu jak Matka Boża objawiła się dwóm dziewczynkom. Gietrzwałd na Warmii to jedyne w Polsce, a jedno z dziewięciu na świecie miejsce objawień maryjnych oficjalnie zatwierdzonych przez Kościół;

11. Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej niedzieli i z całego tygodnia oraz ze skarbon. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

12. W minioną niedzielę zakończyły się wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Nowa Rada została wyłoniona w trzech grupach:

a) Z urzędu:

• ks. Kluczka Piotr proboszcz
  • ks. Kędzior Piotr, wikariusz
  • ks. Sitko Arkadiusz, wikariusz
  • Łusiak Bożena, katechetka
  • Płaza Romuald, kościelny

b) Z mianowania:

• Chwolik Dominik (nadzwyczajny szafarz. Domowy Kościół)
  • Kolon Danuta (Żywy Różaniec)
  • Lipowicz Małgorzata (Franciszkański Zakon Świeckich)
  • Spendel Barbara (Wspólnota Rodzin Katolickich)
  • Koptoń Maria (Krąg Biblijny)
  • Stachurka Daria (Wspólnota Misyjna)
  • Nowak Barbara (Parafialna CARITAS)
  • Gabriela Wawrzynek (Wspólnota Salezjan)

c) Z wyboru parafian:

• Porwisz Piotr
  • Porwisz Małgorzata
  • Galus Marcin
  • Kościelny Zbigniew
  • Markowska Małgorzata
  • Płaza Dawid
  • Cerek Dorota

W chwili ogłoszenia nowi członkowie Duszpasterskiej Rady Parafialnej zastępują dotychczasowym. Nowo wybranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz naszej wspólnoty parafialnej

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, wielu łask Bożych i błogosławieństwa oraz bezpiecznych wakacji.

ZAPROSZENIA
6 lipca, we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych obędzie się 52. Ogólnopolska Pielgrzymka osób chorych, niepełnosprawnych i starszych na Jasną Górę organizowana przez Apostolstwo Chorych. Mszy świętej o godz. 11.00 w bazylice jasnogórskiej przewodniczyć będzie Ks. Bp. Marek Szkudło, a homilię wygłosi delegat Ojca Świętego Franciszka, Prałat Jean-Marie Mupendawatu, kapłan pochodzący z Konga. W programie pielgrzymki ponadto: Różaniec święty, konferencja ks. Adama Pradeli o uzdrowieniu, Droga Krzyżowa na Wałach prowadzona przez o. Andrzeja Chorążykiewicza, kamilianina oraz nabożeństwo lourdzkie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w Kaplicy Cudownego Obrazu. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki znajdują się na plakacie. Sekretariat Apostolstwa Chorych organizuje przyjazd autokarami spod katedry w Katowicach. Zapisy na przejazd w sekretariacie pod numerem: 32 251 21 52.