13.08.2017 – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Należymy do Kościoła – społeczności zbawionych. Kościół najpełniej objawia się, gdy zgromadzeni na Eucharystii jednym sercem i ustami wyznają wiarę i uwielbiają Pana Boga. I nasze dzisiejsze zgromadzenie wokół Chrystusa niech uświadomi nam łączność z wszystkimi ludźmi na całej ziemi, którzy podobnie jak my składają Eucharystię i chwalą Boga za zbawienie całego świata.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na bieżące płatności związane z funkcjonowaniem naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę na wspomniany cel.

1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich Parafian i poczty sztandarowe na nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową dookoła kościoła. Prosimy zabrać ze sobą świece. W związku z tym nabożeństwem nie będzie Nieszporów o godz. 16.30.

2. Do końca sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałki w godz. 8.00 – 10.30 oraz w piątki w godz. 16.00 – 18.00. W pilnych sprawach prosimy zwracać się bezpośrednio do duszpasterzy po Mszach św. porannych lub wieczornych.

3. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to uroczystość nakazana. Msze św. będziemy sprawować według wakacyjnego porządku Mszy św. niedzielnych (7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 17.00). W czasie każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów O godz. 16.30 odśpiewamy Nieszpory Maryjne. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

4. W środę po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby wypisane na karteczkach jak zawsze można składać przed nabożeństwem w zakrystii.

5. W czwartek przypada Uroczystość św. Jacka, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej. Zachęcamy do udziału we Mszy św. o godz. 7.00 lub 18.30. Kolekta będzie przeznaczona na bieżące remonty przy kościele.

6. W piątek (III piątek miesiąca) czcimy Boże Miłosierdzie. Zapraszamy do uczestniczenia w Mszy św. porannej lub wieczornej, a o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

7. W sobotę rano o godz. 7.30 śpiewamy Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny, a wieczorem od godz. 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

8. Za tydzień w niedzielę doroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej do Piekar Śląskich. Pielgrzymka autokarowa z naszej parafii wyruszy po modlitwie w kościele o godz. 6.30. Powitamy pątniczki ok. 16.15 i wraz nimi odprawimy Nieszpory. Zapisy na wyjazd wraz z wpłatą 20 zł u pana kościelnego w zakrystii. Serdecznie zachęcamy do udziału.

9. Polecamy aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim m. in. z racji maryjnego wezwania naszej parafii polecamy artykuł o historii i rozumieniu słów najbardziej znanych modlitw maryjnych: „Zdrowaś Maryjo” i „Pod Twoją obronę”.

10. Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej niedzieli i z całego tygodnia oraz złożonych do skarbon. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na remont schodów wejściowych do naszego kościoła.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, wielu łask Bożych i błogosławieństwa oraz bezpiecznych wakacji.