23.06.2018 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Obchodzimy dziś uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Mogłoby się wydawać, że ten prorok, który poprzedził przyjście Mesjasza, ma się czym szczycić. Jego przyjście na świat związane było z niezwykłymi rzeczami, a on swoim nauczaniem zgromadził uczniów oraz przyciągał tłumy ludzi. Mógł się tym pysznić, a jednak powiedział: „Po mnie przyjdzie Ten, któremu nie jestem godny rozwiązać sandałów na nogach”. Jego słowa, działalność, życie nie były skoncentrowane na nim samym, ale na Chrystusie. I to jest właściwy kierunek dla nas.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na naszą parafię. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj o 16.30.

2. W środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby wypisane na karteczkach można wcześniej złożyć w zakrystii.

3. W piątek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy do udziału w Mszy św. o 7.00, 17.00 lub o 18.30 i na nieszpory o 18.00. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską (Świętopietrze).

4. W sobotę od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Rozpoczęły się wakacje. Bardzo prosimy, by rodzice dzieci wyjeżdżających na zorganizowany wypoczynek zatroszczyli się o możliwość ich uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Można to uczynić, kierując do kierownictwa kolonii czy obozu żądanie umożliwienia dziecku uczestniczenia w praktykach religijnych i we Mszy św.

6. Informujemy, że w miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. niedzielnej o 13.00. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko:

• poniedziałek 8.00 – 10.00
  • środa i piątek 16.00 – 18.00

7. W okresie wakacyjnym nie będzie Mszy św. w Domu Opieki „Zacisze”

8. Informacja dotycząca letniego parafialnego wypoczynku w Zakopanym: Dzieci i młodzież jadące do Zakopanego spotykają się w niedzielę na Mszy św. o godzinie 8.30, po Mszy wyjazd z przed kościoła. Walizki można złożyć przed Mszą do salek pod kościołem.

9. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim:

• Często słyszymy, że młodzi nie szukają Boga. Warto jednak się zastanowić, czy to my, dorośli, w odpowiedni sposób pokazujemy im drogę do Chrystusa. Sposób wydaje się prosty.
  • Wkrótce będziemy mogli oglądać nową katolicką telewizję. Kiedy to nastąpi?
  • Jakich słów lekarz powinien unikać w kontakcie z pacjentem?

Jest również najnowszy numer naszego parafialnego miesięcznika „Miriam”.

10. Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej niedzieli i z całego tygodnia. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i udanego wypoczynku wakacyjnego.

ZAPROSZENIA:

XV KATOWICKA PIESZA PIELGRZYMKA na Jasną Górę
Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-4 sierpnia. Informacje i zapisy w kancelarii parafii św. Anny w Nikiszowcu. Koszt udziału 70 zł. Bliższe informacje na plakatach.

PARAFIALNA WYCIECZKA NA MORAWY
W dniach od 28 września do 30 września, chcemy zorganizować kolejną wycieczkę parafialną. Tym razem na Morawy do św. Jana Sarkandra. Szczegółowe informacje na plakatach przy wejściu z kościoła, na naszej stronie internetowej oraz u księdza Arkadiusza. Zapisy od poniedziałku w kancelarii. Przy zapisie pobieramy zaliczkę 100 zł.