17.11.2019 – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Zbliża się nasze odkupienie. Nie przerażajmy się jednak wizją ostatecznego przyjścia naszego Zbawiciela. Powierzamy Mu nasze życie, bo tylko w Bogu możemy odnaleźć pełne szczęście. Kiedy przyjdą trudności, Bóg nie pozostawi nas samych. Niech Msza św. i ufna modlitwa pomagają nam w trwaniu przy Jezusie.
Dzisiaj również, z inicjatywy papieża Franciszka, obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy o naszych braciach i siostrach, którzy doświadczają różnych trudności w swoim życiu nie tylko w modlitwie ale również w konkretnym działaniu.
Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na naszą parafię. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zaprasza swoich członków i sympatyków na spotkanie w poniedziałek o 17.00.

2. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

3. Krąg Biblijny zaprasza zainteresowanych poznawaniem i rozważaniem Pisma świętego w czwartek o 17.30. Po Mszy św. wieczornej spotkanie scholi parafialnej wraz z rodzicami.

4. W piątek, we wspomnienie św. Cecylii, swoje święto obchodzą nasi organiści, chór parafialny i schola. Msza św. w ich intencji o 18.30. Również w tym dniu modlimy się za wstawiennictwem św. Rity. Nabożeństwo ku jej czci z poświęceniem róż po Mszy św. wieczornej. W zakrystii można składać podziękowania i prośby do św. Rity na wcześniej wypisanych karteczkach.

5. W ramach trwającej Wielkiej Nowenny Różańcowej, która jest dziewięcioletnim przygotowaniem do jubileuszu dwóchsetlecia Żywego Różańca, zapraszamy Parafian w każdą sobotę o 17.15 do wspólnej modlitwy różańcowej oraz adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w spotkaniach Wspólnoty Misyjnej. Biorący w nich udział rozważają Słowo Boże, poznają działalność misyjną, modlą się za kraje misyjne i wspólnie się bawią. Wspólnota Misyjna spotyka się w soboty o 10.00.

7. W przyszłą niedzielę z okazji święta patronalnego ku czci św. Katarzyny o 10.00 Msza św. w intencji kolejarzy i ich rodzin. Zapraszamy do udziału również poczty sztandarowe

8. Za tydzień w niedzielę nasi ministranci będą obchodzić swoje święto patronalne ku czci św. Tarsycjusza. Chciejmy o nich pamiętać w naszej modlitwie. Msza św. w ich intencji i ich rodziców o 17.00. Po Mszy św. spotkanie w sali pod kościołem dla ministrantów i ich rodziców. Jednocześnie ponawiamy zaproszenie do chłopców, aby zostali ministrantami i zapraszamy ich na spotkania w sobotę o 9.00.

9. Informujemy parafian, że ze względu na fakt, iż już w pierwszej połowie stycznia są ferie zimowe, odwiedziny duszpasterskie rozpoczniemy w naszej parafii od 25 listopada. Szczegółowy plan kolędy jest wywieszony w gablotce i wydrukowany w naszym miesięczniku „Miriam”. Jest także zamieszczony na stronie internetowej parafii www.parafiazadole.pl

10. Bóg zapłać za dzisiaj złożone ofiary. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego.

11. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim:

• Wywiad z Abby Johnson, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczką pro-life. Na podstawie jej doświadczeń zrealizowano obecnie wyświetlany w naszych kinach film „Nieplanowane”
  • O orędziu papieża na Światowy Dzień Ubogich
  • O tym dlaczego Anioł Stróż nie ochronił o. Pio

Przypominamy, że obowiązuje nowa cena „Gościa” – 6 zł.

ZAPROSZENIA:
DUSZPASTERZ OSÓB STANU WOLNEGO
Zapraszamy dzisiaj (17 listopada) osoby stanu wolnego na spotkanie do Panewnik. Początek o 17.30 przed Bazyliką. Spotkanie zostanie powtórzone w środę 20 listopada o 19.15. Ks. Tadeusz Czakański przedstawi propozycje i program duszpasterstwa osób stanu wolnego: plan rekolekcji pielgrzymek, wakacyjnych wyjazdów i spotkań ze Słowem Bożym.

Życzymy wielu łask Bożych za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej.