05.07.2020 – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Chrystus przyszedł pokorny i cichy, a jego uniżenie przynosi pokój utrudzonym ludzkim sercom. Sprawując Najświętszą ofiarę, uobecniamy dzieło Chrystusa, który i dzisiaj ukazuje nam źródło prawdziwego zwycięstwa przez swe pokorne wyniszczenie w znaku Chleba.
Ofiary dzisiejszej kolekty przeznaczamy na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Po każdej Mszy św. zbiórka przed kościołem na rzecz poszkodowanych na skutek powodzi i podtopień. Bóg zapłać za dzisiejsze wsparcie materialne.

1. Informujemy Parafian, że ks. abp Wiktor Skworc skierował ks. Piotra Kędziora do pracy duszpasterskiej w parafii Ducha Świętego w Rudzie Śląskiej – Czarnym Lesie, którą rozpocznie w nowej parafii z końcem sierpnia. Ks. Piotrowi składamy już teraz podziękowania za dotychczasową posługę w naszej parafii i życzymy mu dalszej opieki MB Różańcowej i Bożego błogosławieństwa pracy duszpasterskiej. Msza św. dziękczynna w intencji ks. Piotra będzie odprawiona we wrześniu. Niestety na skutek redukcji wikariatów w parafiach nie otrzymamy nowego wikariusza.

2. Rozpoczął się okres wakacyjny. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. niedzielnej o 13.00. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii oraz o lekturze Pisma Świętego.

3. W środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby, które zostaną odczytane w czasie nabożeństwa, można wcześniej złożyć w zakrystii.

4. W sobotę obchodzimy święto św. Benedykta, opata i patrona Europy. Wzywając Jego wstawiennictwa prośmy o duchowe odrodzenie naszego kontynentu. Po Mszy porannej odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP a od 17.00 zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. W przyszła niedzielę w czasie Mszy św. o 11.30 będziemy udzielać sakramentu Chrztu Świętego oraz błogosławić roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej. Jednocześnie informujemy, że w wrześniu, wyjątkowo ze względu na uroczystość Pierwszej Komunii, chrztu będziemy udzielać w sobotę 12 września o 14.30.

6. Jest wiele wolnych intencji mszalnych w miesiącu sierpniu. Warto ofiarować Mszę św. za swoją rodzinę, czy też samego siebie, bądź za zmarłych. Ofiara Mszy św. jest największą skarbnicą Bożych łask.

7. Dziękujemy za składane ofiary na utrzymanie naszego kościoła jak i z tytułu intencji mszalnych. Ofiary można składać do skarbon lub przez przelew bankowy na konto parafii:
PKO BANK POLSKI 31 1020 2313 0000 3202 0019 8861
W przyszłą niedzielę kolekta na rzecz naszej parafii. Za tydzień będziemy gościli ks. Krzysztofa Szymańskiego, budowniczego kościoła MB Częstochowskiej w Rybniku, który będzie dla nas głosił kazanie i prosił o wsparcie materialne dla budującego się kościoła. Będziemy mogli to uczynić przez zbiórkę przed kościołem.

8. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 zł, który znajduje się z tyłu kościoła. Możemy w nim przeczytać:

• O niezwykle silnej więzi braci Ratzingerów
  • O tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, lecz raczej szansą na jej pogłębienie
  • Kolejny odcinek cyklu wakacyjnego „Nie ma jak u Mamy” – reportaż z wizyty w bazylice w Leżajsku
    Jest również najnowszy numer naszego parafialnego miesięcznika „Miriam”

WYBORY 2020
Prezydent Miasta Katowice informuje, że wyborcy głosujący w poprzednich wyborach w lokalu obwodowej Komisji Wyborczej nr 15, która miała swoja siedzibę w Domu Pomocy Społecznej „Zacisze” przy ul. Traktorzystów 42 w Katowicach, w zbliżających się wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej będą głosować w nowej siedzibie komisji, która mieści się w Ośrodku Rekreacyjno–Wypoczynkowym „Zadole” przy ul. Wczasowej 8 w Katowicach. Lokal ten jest dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych.