16.06.2019 – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Uroczystość Najświętszej Trójcy przypomina nam o wspólnocie miłości jednego Boga w Trzech Osobach. Każdy z nas jest zaproszony do bliskości z Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Budowanie jedności z innymi ludźmi i realizowanie przykazania miłości w naszej zwykłej codzienności to wyznawanie wiary w Boga Trójjedynego. Niech nasze życie będzie świadectwem miłości Boga, któremu zawierzyliśmy.

Kolekta dzisiejsza jest kolektą specjalną przeznaczoną na bieżące remonty. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

1. Wczoraj w czasie Mszy św z rąk ks. bpa Adama Wodarczyka młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania: 20 dziewczyn i 28 chłopców. Składamy podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie młodzieży do tego sakramentu szczególnie animatorom prowadzącym cykliczne spotkania formacyjne i ks. Arkadiuszowi

2. W dzisiejszą uroczystość, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3. Parafialna Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zaprasza swoich członków i sympatyków na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do sali pod kościołem

4. W poniedziałek o 19.15 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na letni wypoczynek do Zakopanego. Prosimy, aby do spotkania uregulować należność za wyjazd

5. We wtorek o 18.30 zapraszamy Parafian na Mszę św. w intencji ks. Arkadiusza, wikariusza naszej parafii z okazji jego urodzin.

6. Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. Msze św. dziękczynne dla szkół podstawowych w środę:

• 8.00 – Szkoła Podstawowa nr 35
  • 9.00 – Szkoła Podstawowa nr 61 Specjalna

Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby im dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

7. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby, które będą odczytanie w czasie nabożeństwa można wcześniej składać w zakrystii.

8. W czwartek przypada uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Procesję Bożego Ciała rozpoczniemy Mszą św. o 10.00 w naszym kościele. Przejdziemy następującymi ulicami: Zadole, Zielonogórską, Kołobrzeską, Świdnicką, Słupską, Zielonogórską do kościoła. Pozostałe Msze św. w naszym kościele o: 7.00, 8.30, na zakończenie procesji i o 17.00. Z przodu ołtarza po Mszy św. można zaopatrzyć się w emblematy eucharystyczne w cenie 4 zł. Bardzo prosimy, by nasze okna były przystrojone w symbole eucharystyczne nie tylko na trasie procesji. Niech to będzie naszym świadectwem wiary. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów w czasie procesji. Próba we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Ołtarze będą usytuowane w następujących miejscach:

• I – przy Szkole Podstawowej nr 61 (ul. Kołobrzeska)
  • II – naprzeciw kwiaciarni przy ul. Koszalińskiej
  • III – przy Szkole Podstawowej nr 35 (ul. Zielonogórska)
  • IV – przed wejściem do kościoła.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy do procesji poszczególne grupy parafialne:

• I – Domowy Kościół i grupy dziecięco – młodzieżowe wraz z rodzicami
  • II – Krąg Biblijny i Wspólnota Rodzin Katolickich
  • III – Żywy Różaniec
  • IV – III Zakon Franciszkański i Salezjanie Współpracownicy

Spotkanie organizacyjne dla budujących ołtarze we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali pod kościołem.

9. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwa i procesje eucharystyczne o 18.00 oprócz niedzieli – o 16.30

10. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a o 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

11. W sobotę czcimy św. Ritę. Zapraszamy na nabożeństwo ku jej czci z poświęceniem róż po Mszy św. wieczornej.

12. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim:

• o ciemnej stronie internetu, artykuł, który koniecznie przeczytać rodzice i dziadkowie
  • o tym, jaką wartość ma modlitwa tradycyjnymi formułami
  • opowieść o Leonii Martin – siostrze św. Teresy z Lisieux

Jest również najnowszy numer „Małego Gościa Niedzielnego” z silikonową opaską na rękę

13. Bóg zapłać za dzisiaj złożone ofiary i z całego tygodnia. W przyszłą niedzielę kolekta na naszą parafię.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego.

ZAPROSZENIA

PIELGRZYMKA DO AUSTRII i WŁOCH
Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Austrii i Włoch w dniach 16-22 września. W programie: KAHLENBERG – WERONA – JEZIORO GARDA – TRYDENT – BERGAMO – TURYN – MEDIOLAN. Cena 1730 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Bliższe informacje na plakacie w gablotkach jak i stronie internetowej parafii.