10.12.2017 – II NIEDZIELA ADWENTU

Św. Piotr przypomina nam dzisiaj, że oczekujemy „nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość”. Adwent jest czasem, kiedy podkreśla się wagę oczekiwania mającego nas przygotować na przyjście Pana. Zatrzymajmy się na chwilę w przedświątecznym biegu. Najważniejsze jest nasze nawrócenie, czekanie z czystym sercem, bez lęku i w pokoju, na Jezusa, który w każdej chwili może nadejść.
Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem będzie miała miejsce zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

1. Rozpoczęliśmy Adwent, czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście naszego Pana, Jezusa Chrystusa a zarazem czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy o trzeźwość w naszym narodzie. Zapraszamy na nabożeństwo o 16.30 w intencji uzależnionych, rodzin dotkniętych nadużywaniem alkoholu.

2. Dziękujemy młodzieży i nauczycielom z Szkoły Podstawowej nr 35 oraz Świeckim Salezjanom za przeprowadzony kiermasz świąteczny. Dochód z tego kiermaszu będzie przeznaczony na cel charytatywny i dofinansowanie letniego wyjazdu dzieci formujących się przy naszej parafii oraz organizację spotkań dla dzieci w czasie ferii zimowych.

3. W kiosku przy kościele (w tygodniu również w kancelarii parafialnej) można się zaopatrzyć w poświęcone opłatki wigilijne, także niskoglutenowe za dowolna ofiarę. Przy tej okazji prosimy o włączenie się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, kupując świece Caritasu w cenie 12 zł (duża) i 6 zł (mała).

4. Zapraszamy na Msze św. roratnie, szczególnie dzieci z rodzicami, od poniedziałku do piątku o 18.30. Prosimy, by dzieci przychodziły z lampionami. W soboty o 7.00 zapraszamy dorosłych na Mszę św. roratnią. Tegoroczne roraty przeżywamy z św. Józefem. W związku z roratami nie ma środowych nabożeństw do MB Nieustającej Pomocy. Zwracamy się z prośbą o ofiarowanie małych upominków, które będą losowanie przez dzieci w czasie konkursów roratnich lub wsparcie materialne.

5. Parafialna Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zaprasza swoich członków i sympatyków na spotkanie w poniedziałek o 16.00 do sali pod kościołem.

6. W poniedziałek zapraszamy na co miesięczne spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. O 16.30 spowiedź św., następnie Msza i spotkania w grupach.

7. W piątek (III piątek miesiąca) o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia o 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

8. Trwają odwiedziny duszpasterskie – tzw. kolęda. Przypominamy, że rozpoczynają się one codziennie o 15.00. W tym roku pójdziemy od najniższych numerów domów a w blokach od dolnych numerów mieszkań. Znakiem zaproszenia duszpasterza i ministrantów do wspólnej modlitwy niech będą uchylone drzwi. Gdyby ktoś nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, może zapisać się w kancelarii na kolędę dodatkową, która odbędzie się 21 stycznia. Szczegółowy plan kolędy zamieszczony jest na stronie internetowej parafii parafiazadole.pl w gablotce oraz w grudniowym numerze naszego miesięcznika „Miriam”

9. W długi weekend majowy chcemy zorganizować wycieczkę parafialną na Ukrainę. Szczegóły dotyczące tego wyjazdu możemy znaleźć w naszych gablotkach i na stronie internetowej. Zapisy od poniedziałku w kancelarii, gdzie należy podać imię, nazwisko, adres i pesel oraz numer paszportu. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 100 zł. Bliższe informacje u ks. Arkadiusza.

10. Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej niedzieli i z całego tygodnia. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na opał i świąteczny wystrój naszego kościoła.

11. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim:

• Profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu z zamknięcia ich w niedziele.
  • Dlaczego dobry organista to skarb dla parafii?
  • Wstrząsające wyznanie mamy, która jeszcze przed urodzeniem utraciła swoją córeczkę.

Wszystkim życzymy owocnego przeżywania adwentu.

ZAPROSZENIA

BETLEJEM W SPODKU
IV edycja koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się w piątek 29 grudnia br. Spotkamy się na rodzinnym koncercie, aby nie tylko wspólnie kolędować, podzielić się opłatkiem, ale przede wszystkim wziąć udział w wyjątkowym, pełnym świątecznego ciepła wydarzeniu muzycznym. Pośród wykonawców nie zabraknie m.in. Beaty Bednarz, Natalii Kukulskiej, Katarzyny Moś, Mieczysława Szcześniaka, Igora Herbuta oraz muzyków AUKSO i Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. Spotkajmy się razem, aby zaśpiewać Jezusowi, narodzonemu w Betlejem. Bilety w cenie: 40 zł, 60 zł i 80 zł do nabycia w zakrystii, w kancelarii parafialnej.

ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA DLA NAUCZYCIELI
Ks. abp Wiktor Skworc zaprasza nauczycieli na adwentowy dzień skupienia w dniu 14 grudnia (czwartek) o 16.00, który odbędzie się w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego przy ul. Wita Stwosza 17a.