27.09.2020 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Każda Eucharystia jest wyrazem jedności wierzących w Jezusa Chrystusa, w czasie której karmi nas swoim słowem i swoim Ciałem. Jedność tą podkreśla obecność biskupa w parafii. W naszej wspólnocie witamy ks. bpa Adama Wodarczyka, który przeprowadza wizytację kanoniczną.
Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na remont zakrystii naszego kościoła i wymianę okien klatki schodowej. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Zapraszamy parafian na nieszpory niedzielne, którym będzie przewodniczył ks. bp Adam.

2. W środę po Mszy wieczornej nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału w Mszach św., nabożeństwach i do przystąpienia do spowiedzi św.

• Czwartek, Msza św. wieczorna w intencji nowych powołań oraz duszpasterzy, ministrantów i ich rodziców, Wieczernika modlitwy za kapłanów oraz II Róży Różańcowej. Po Mszy w sali pod kościołem spotkanie Wieczernika modlitwy za kapłanów, na które zapraszamy nie tylko członków ale również chcących się modlić za zadolańskich duszpasterzy.
  • Piątek, po Mszy porannej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a Msza św. wieczorna w intencji parafialnej CARITAS oraz dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców, jak również w intencji wszystkich dzieci naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej w sali pod kościołem spotkanie męskiej róży różańcowej.
  • Sobota, Msza św. poranna w intencji Żywego Różańca, a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Od 16.45 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W czwartek rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Zapraszamy wszystkich parafian do codziennego odmawiania różańca. Zachęcamy również do włączenia się we wspólnotę Żywego Różańca, podejmując zobowiązanie codziennego odmawiania jednej dziesiątki różańca. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele o 17.15. Prosimy o zaangażowanie się grup parafialnych w prowadzeniu rozważań. Lista chcących się włączyć będzie umieszczona w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę, z tygodniowym wyprzedzeniem – ze względu na zbliżającą się uroczystość odpustową, będziemy obchodzić Dzień Papieski. Będziemy gościć wolontariuszy z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którzy będą zbierać przed kościołem ofiary na wspomnianą fundację. Z racji tego wydarzenia będzie można się również zaopatrzyć w „papieskie kremówki”.

6. Schola dziecięco-młodzieżowa zaprasza na szkołę śpiewu w każdą niedzielę o 10.15.

7. Można zamawiać intencje mszalne na rok 2021. Zachęcamy, aby pamiętać nie tylko o zmarłych ale i o żyjących. Dobrze by było, gdyby rodziny naszej parafii miały Mszę św. za siebie, bowiem wszyscy potrzebujemy błogosławieństwa. Są jeszcze wolne intencje na ten rok.

8. Dziękujemy za składane ofiary na utrzymanie naszego kościoła, zarówno składane w kościele, czy przez przelew bankowy. W przyszłą niedzielę będzie zebrana kolekta jako świętopietrze, będące wsparciem Ojca Świętego.

9. W związku z trwającą pandemią przypominamy o obowiązku noszenia maseczki zasłaniającej usta i twarz. Starajmy się również przyjmować Komunię św. na rękę, składając dłonie w tzw. „łódeczkę”. Komunię spożywamy w obecności kapłana.

10. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 zł, który znajduje się z tyłu kościoła. Możemy w nim przeczytać:

• O tym, że stale powiększająca się grupa bezwyznaniowców na świecie stanowi idealne warunki dla Kościoła, by skupić się na ewangelizacji;
  • Żonaty mężczyzna, który nie rozumie, że kluczem do jego osobistego szczęścia jest rodzina, zachowuje się jak dziecko we mgle – o roli, jaką powinien odgrywać dojrzały mężczyzna w relacji z żoną i dziećmi, mówi Jacek Pulikowski;
  • Rozmowa z siostrą opiekującą się niepełnosprawnymi intelektualnie dziećmi na temat miłości, poświęcenia oraz zgubnej gonitwy za pieniędzmi.
    Jest również najnowszy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, a w nim o nowym błogosławionym nastolatku, Carlo Acutis.

Niech Maryja – patronka i gospodyni naszej parafii, wyprasza mam wszelkie Boże błogosławieństwo i dobre zdrowie.