17.02.2019 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do patrzenia na wydarzenia dnia codziennego w perspektywie życia wiecznego. Jezus mówiąc o błogosławieństwach, nawiązuje do trudnych nieraz okoliczności. Pokazuje zarazem, że możemy być szczęśliwi, kiedy w trudnościach odnosimy się do Boga. Podczas Mszy św. powierzmy z ufnością Bogu nasze zmagania oraz cierpienia.
Ofiary dzisiejszej kolekty specjalnej przeznaczamy na bieżące remonty i inwestycje w naszym kościele. Bóg zapłać za każdy materialny dar na ten cel.

1a. Zapraszamy o 16.30 na nieszpory.

2. We wtorek przypada kolejna rocznica urodzin naszego wikarego księdza Piotra Kędziora. Zapraszamy wszystkich Parafian na Msze św. w intencji solenizanta na godzinę 18.30.

3. W środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby, które będą odczytane w czasie nabożeństwa można wcześniej złożyć w zakrystii.

4. W piątek przypada Święto Katedry Św. Piotra. Święto to jest okazją do szczególnej modlitwy za papieża Franciszka. To także dzień w którym czcimy św. Ritę. Jak co miesiąc zapraszamy na nabożeństwo ku Jej czci po Mszy wieczornej.

5. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim:

• „Jak się uczy cudze dzieci”, czyli o blaskach i cieniach pracy nauczycieli w Polsce;
  • o hiszpańskim modelu relacji Kościoła i państwa;

Dla dzieci i młodzieży polecamy nowy numer Małego Gościa Niedzielnego z kalendarzem na Wielki Post, który pomoże dobrze wykorzystać ten czas. Można również nabyć najnowszy numer naszego parafialnego miesięcznika „Miriam”.

6. Bóg zapłać za dzisiaj złożone ofiary i z całego tygodnia. W przyszłym tygodniu kolekta na potrzeby parafii.

Życzymy wszystkim błogosławieństwa i dobrego tygodnia, a wyjeżdżającym na wypoczynek bezpiecznych ferii.

ZAPROSZENIA:

PARAFIALNA WYCIECZKA DO WARSZAWY
Serdecznie zapraszamy na kolejną wycieczkę parafialną. Tym razem chcemy zobaczyć Warszawę, oraz miejsca związane z o. Maksymilianem Kolbe i bł. Jerzym Popiełuszko. Termin wyjazdu 24 – 26 maja. Koszt to 590 zł. Szczegółowe informacje w gablotkach i na naszej stronie internetowej. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z zaliczką w wysokości 100 zł.

RANDKA Z MOCĄ
Ruch Światło-Życie zaprasza wszystkich małżonków (bez względu na wiek, czy staż związku) na kolejną odsłonę „Randki z Mocą”. Spotkajmy się w sobotę 2 marca o 15:00 w naszym kościele. W programie konferencja, dobra kawa oraz niespodzianka.
Przy zapisie podajemy jedynie imiona małżonków, w przypadku małżeństw z dziećmi także imiona dzieci i ich wiek. Organizatorzy zapewniają opiekę dla dzieci od 3 roku życia. Zapisy w zakrystii lub drogą mailową (randkazmocazadole@gmail.com).
Udział w randce jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

PIELGRZYMKA DO LOURDES
III Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych diecezjan do Lourdes odbędzie się w dniach 5–13 maja br. Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem. W pielgrzymce będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 350 osób. Będą im towarzyszyć lekarze, pielęgniarki, wolontariusze i księża. W pielgrzymce wezmą udział Ksiądz abp Wiktor Skworc oraz bp Marek Szkudło.
Więcej szczegółów na stronie: http://www.pltravel.pl/pielgrzymki-cat/art-lourdes-pielgrzymka,210