BEATYFIKACJA KS. JANA MACHY

W sobotę 20 listopada 2021 roku o godz. 10:00 w katedrze Chrystusa Króla, będzie miała miejsce beatyfikacja Sługi Bożego ks. Jana Franciszka Machy.

Modlitwa o beatyfikację ks. Jana Machy
Wszechmogący Boże, źródło męstwa i miłosiernej miłości, który powołujesz wybrane sługi do szczególnego naśladowania ofiary Twego Syna Jezusa Chrystusa, spraw prosimy, aby Twój sługa, kapłan Jan, który za życia pełnił dzieła miłosierdzia, a w swojej śmierci złożył ostateczną ofiarę wierności, został mocą Ducha Świętego włączony w poczet błogosławionych, Który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Wezwanie do bł. Jana Machy

W związku z powyższym, od niedzieli 19 września rozpoczynamy nowennę do Sługi Bożego ks. Jana Machy, którą będziemy odmawiać po każdej Mszy św. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę, a także śpiew wezwania do bł. Jana Machy (plik audio znajduje się wyżej).