OAZA MŁODZIEŻOWA

Oaza młodzieżowa to wspólnota gromadzącą ludzi młodych na cotygodniowych spotkaniach formacyjnych. To jedna z gałęzi Ruchu Światło-Życie, założonego przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Znakiem rozpoznawczym Ruchu jest tak zwana foska, czyli starochrześcijański krzyż, składający się z greckich liter, które czytane z góry na dół tworzą wyraz światło: ΦΩΣ (FOS), a czytane w poziome – życie: ΖΩΗ (DZOE); stąd też nazwa tej wspólnoty: Ruch Światło-Życie. W znaku tym zawiera się bogata symbolika charyzmatu Ruchu Światło-Życie. Polega on na tym, by jego członkowie poznawali światło Ewangelii Chrystusowej i wprowadzali je w życie.

Patronką Ruchu Światło-Życie jest Maryja – Niepokalana Matka Kościoła, która pokazuje nam źródło życia – Chrystusa. Jej figura znajduje się w Centrum Ruchu, w Krościenku nad Dunajcem.

Oaza naszej parafii spotyka się w każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej, około godz. 19:15. Wspólnota liczy kilku członków w wieku od 12 lat.

Zapraszamy wszystkich młodych, chcących pogłębić swą więź z Chrystusem, jak również spędzić wspólnie czas.