XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 CZERWCA 2021

Królestwo Boże jest jak ziarnko gorczycy – najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi, które wyrasta na drzewo potężniejsze od innych. Z naszą wiarą, często tak słabą, małą i niepozorną jest podobnie. Dzięki łasce Boga, który troszczy się o każdego z nas, możemy wzrastać i nieustannie budować wspólnotę wiary. Zgromadzeni w tej wspólnocie na sprawowaniu Eucharystii otwórzmy nasze serca na działanie tej łaski.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na naszą parafię. Bóg zapłać za każdy ofiarowany dar na ten cel.

1. Dzisiaj przypada dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej. W związku z tym nie będzie nabożeństwa popołudniowego o 16.30. Prosimy, by przynieść z sobą świece

2. W środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby, które zostaną odczytane w czasie nabożeństwa można wcześniej złożyć w zakrystii.

3. W najbliższy piątek czcimy Boże Miłosierdzie. O 15.00 Koronka a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

4. Msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin w sobotę o 10.00.

5. W sobotę od 17.00 adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

6. Ministranci i kandydaci spotykają się każdą sobotę o 9.00. Schola parafialna zaprasza na próby śpiewu w niedziele o 10.30 do sali pod kościołem.

7. W miniony piątek uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 35 przyjęli sakrament bierzmowania. Nowo bierzmowanym życzymy wielu łask Bożych, obfitości darów Ducha Świętego oraz męstwa w wyznawaniu wiary chrześcijańskiej.

8. W związku z wygasającą pandemią i luzowaniem obostrzeń sanitarnych, biskupi znoszą dyspensę od obowiązku uczestniczenia w Mszy św. niedzielnej i święta. Zapraszamy wszystkich parafian do regularnego uczestniczenia w Mszy św. niedzielnej w kościele oraz przyjmowania pozostałych sakramentów. Dzisiaj, o 14.00, po raz ostatni będziemy rozdzielać Komunię św. poza Mszą św.

9. Bóg zapłać za ofiary z całego tygodnia złożone do skarbon i przekazane przez przelew bankowy. Prosimy o dalsze wsparcie materialne naszej parafii. W przyszłym tygodniu kolekta specjalna na remonty przy naszym kościele.

10. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim:

• Opowieść o kobiecie, której numer obozowy z Auschwitz ucałował papież Franciszek
  • Reportaż o krakowskiej bazylice jezuitów, gdzie przed stu laty dokonano aktu ofiarowania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Najświętsze Serce Boże poświęcamy Ci nasze rodziny, miasta i wioski, Polskę całą!

ZAPROSZENIA
WYCIECZKA PARAFIALNA
Po długim czasie, chcemy zaprosić parafian na wycieczkę w góry, w sobotę 26 czerwca. Pojedziemy do Ciśca – zobaczyć kościół który powstał w ciągu 24 godzin, gdzie będziemy uczestniczyć w Mszy św., a później do Rycerki na grilla i swojskie ciasto. Cena 75 złotych od osoby (transport, grill, ciasto). Zapisy w kancelarii od poniedziałku.

PRACOWNICY SŁUŻBY ZDROWIA oraz KAPELANI SZPITALNI
Dzień skupienia dla pracowników służby zdrowia i kapelanów szpitalnych kończący rok formacyjny odbędzie się w salkach parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach w niedzielę 20 czerwca br. o godz. 15. W ramach dnia skupienia przewidziana jest Eucharystia, konferencja ks. dr. Tomasz Kusza pt. „Słowo Boże o sobie – autopromocja biblijna” oraz poczęstunek.