IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 STYCZNIA 2023

Błogosławieństwa, o których Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii, są wskazówkami na drodze naszej wiary. Mogą być dla nas również umocnieniem w ciężkich chwilach, kiedy ktoś nas wyśmiewa z powodu wiary w Jezusa i wyznawanych wartości.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania budynków parafialnych. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii o. Romana Zająca, kamilianina, który wygłosi do nas kazanie, a po Mszach św. poprosi o nabycie różańca kamiliańskiego. Ofiary z jego zakupu przeznaczone zostaną na utrzymanie domu zakonnego w Łomiankach. O godz. 18:00 zapraszamy na koncert kolędowy zespołu wokalno-instrumentalnego „Familia Nostra”.

2. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu poświęcimy gromnice oraz modlić się będziemy w intencji osób konsekrowanych. Kolekta na zakony kontemplacyjne. O godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. animatorów i uczestników wspólnot działających w naszej parafii. Podczas tej Mszy św. poświęcimy także świece dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. W tym dniu nie będzie spotkania grupy Wieczernik.

4. W pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca zapraszamy na Msze św. i nabożeństwa. Kolektę pierwszopiątkową przeznaczymy na cele charytatywne.

5. W pierwszy piątek obchodzimy także wspomnienie św. Błażeja. Po Mszach św. udzielimy indywidualnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w tym dniu do spowiedzi i na Mszę św. o godz. 18:00 oraz na kolejne spotkanie formacyjne.

6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7:00 Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, a po niej modlitwa i spotkanie formacyjne. O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 18.00 Msza św. w intencji budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła.

7. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” (10 zł).

8. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.

Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli.