XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 PAŹDZIERNIKA 2021

Gromadzimy się w imieniu Jezusa Chrystusa na niedzielnej Eucharystii, chcemy doświadczyć Jego uzdrawiającej mocy jak Bartymeusz z dzisiejszej Ewangelii. Dzisiaj obchodzimy niedzielę misyjną. Modlimy się za wszystkich powołanych do dzieła misyjnego Kościoła na całym świecie.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na misje. Bóg zapłać za złożone ofiary

1. Odmawiajmy codziennie różaniec we wspólnocie parafialnej, w rodzinach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w nabożeństwach różańcowych: w tygodniu o 17.15 a w niedziele o 16.15. Zachęcamy do włączenia się dzieło Żywego Różańca, podejmując zobowiązanie codziennego odmawiania jednej dziesiątki różańca.

2. Krąg Biblijny zaprasza zainteresowanych tematyką biblijną i rozważaniem Słowa Bożego we wtorek po Mszy św. wieczornej do sali pod kościołem

3. Kancelaria parafialna przyjmuje intencje mszalne na rok 2022. Miejmy na uwadze nie tylko intencje za zmarłych, czy z okazji jubileuszy ale również za nasze rodziny.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ojców oblatów z Koszutki, którzy będą rozprowadzać kalendarze misyjne, będące wsparciem dla polskich misjonarzy i misjonarek.

5. Z tyłu kościoła znajdują się karteczki, na których wypisujemy imiona zmarłych za których będziemy się modlić w listopadzie. Prosimy o czytelny zapis.

6. Dziękujemy za wszystkie dotąd złożone ofiary na utrzymanie naszego kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta na naszą parafię.

7. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, który przypomina postać papieża Jana Pawła I, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok. W tym numerze również artykuł, który pomaga lepiej zrozumieć liturgię i wyjaśnia , czym się różni ona od zwykłej modlitwy. Jest również najnowszy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

Wszystkim Parafianom życzymy opieki Matki Bożej Różańcowej

ZAPROSZENIA:
Spotkanie formacyjne środowisk medycznych: lekarzy, pielęgniarek, pielęgniarzy, położnych, diagnostów laboratoryjnych, opiekunów i ratowników medycznych, farmaceutów, psychologów, kapelanów a także członków personelu pomocniczego odbędzie się w środę 27 października w salkach parafii mariackiej w Katowicach. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 19.00. Po Mszy św. prelekcja dr. hab. Sebastiana Gałeckiego, „Klauzula sumienia w zawodzie lekarza i pielęgniarki”.