XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 SIERPNIA 2021

„Ja jestem chlebem życia” – w dzisiejszej Ewangelii Jezus odwołuje się do doskonale nam znanego pożywienia – do chleba. Jest w tym jednak coś więcej. Jezus określa się jako chleb życia. Tak jak powszedni chleb zaspokaja nasz c codzienny głód, tak tylko Bóg jest w stanie wypełnić nasze pragnienia i dać nam życie, które nie kończy się tu na ziemi. Podejdźmy w czasie komunii z wiarą do ołtarza i posilmy się chlebem życia, przyjmując Jezusa do swojego serca.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ, a po Mszy św. przed kościołem zbiórka na rzecz poszkodowanych w powodziach i nawałnicach. Bóg zapłać za każdy ofiarowany dar na wspomniane cele.

1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory o 16.30

2. Rozpoczynamy sierpień, miesiąc w którym zachęcamy do zachowania trzeźwości i abstynencji

3. W poniedziałek przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią modlitwy: „Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu

4. W środę wspominamy św. Jana Marię Vianeya. To dzień, kiedy pamiętamy w modlitwie o proboszczach. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

5. W piątek obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi św. oraz udziału w Mszach św. i nabożeństwach:

• czwartek po Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne
  • piątek po Mszy św. porannej i wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – kolekta w tym dniu przeznaczona jest na cele charytatywne parafii
  • sobota po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP

7. W sobotę od 17.00 adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

8. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o 11.30 będziemy udzielać sakramentu chrztu oraz błogosławić roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej. Dzieci roczne prosimy wcześniej zgłosić w kancelarii parafialnej.

9. Bóg zapłać za ofiary z całego tygodnia złożone do skarbon i przekazane przez przelew bankowy. Prosimy o dalsze wsparcie materialne naszej parafii. Podziękowania kierowcom, którzy w minioną niedzielę złożyli ofiary. 710 zł przekazaliśmy na rzecz Fundacji MIVA POLSKA wspierająca zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. W przyszłą niedzielę kolekta na naszą parafię.

10. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” (6 zł), a w nim:

• Kto i czego może się nauczyć od świętego proboszcza z Ars – Jana Vianeya, o przyczynach odwracania się młodych od Kościoła
  • w wakacyjnym cyklu rzymski kościół św. Andrzeja na Kwirynale – miejsce zakończenia ziemskiej wędrówki św. Stanisława Kostki

Wszystkim udającym się na urlopy i wakacyjny wypoczynek życzymy dobrze spędzonego czasu, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki MB Różańcowej.

ZAPROSZENIA
Kustosz Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim zaprasza do udziału w uroczystościach patronalnych ku czci św. Jacka, patrona Metropolii Górnośląskiej połączonych z Pielgrzymką Rodzin w dniach 7 – 8 sierpnia. Bliższe informacje można znaleźć na plakacie w gablotce.