ORGANY

Na temat organów piszczałkowych, które służą w naszej Parafii nie zachowało się wiele informacji a nawet dokumentów. Wiadomo jedynie, że zostały zbudowane przez niemiecką firmę Gebr. Späth w mieście Sulz am Neckar w Niemczech w 1962 roku. Początkowo instrument ten posiadał 22 głosy. W późniejszych latach, organy zostały przebudowane i na chwilę obecną posiadają 16 głosów. Ponadto wiadomo, że instrument organowy został uratowany z niemieckiego kościoła, który najprawdopodobniej zburzono lub aktualnie służy jako budynek państwowy. 12 grudnia 2010 roku odbyła się inauguracja nowych organów, które zabrzmiały po raz pierwszy, podczas koncertu organowego prof. Juliana Gembalskiego. Po dziś dzień instrument organowy służy Parafii, za którego kontuarem zasiadają: główny organista p. Roman Klose oraz jego zastępca Dawid Płaza.

DYSPOZYCJA ORGANÓW

• II – I
  • II – P
  • I – P

Tutti, Crescendo (ręczne i nożne), indywidualne wyłączniki głosów językowych.

Zdjęcia organów w zakładce GALERIA