NAMASZCZENIE CHORYCH

namaszczenieJak sama nazwa wskazuje, jest to sakrament uzdrowienia chorego; daje siłę i ulgę w cierpieniu. Tego sakramentu nie udziela się zmarłym! Dlatego też należy odpowiednio wcześniej wezwać kapłana. Jeśli podczas namaszczenia chorych ma być udzielona Komunia Święta, prosimy o przygotowanie krzyża oraz świec. Zachęcamy domowników, obecnych w czasie wizyty kapłana, do czynnego uczestnictwa w liturgii sakramentu, by wspierać chorego modlitwą. W wypadku dłuższej choroby czy też z racji podeszłego wieku, można poprosić o regularne udzielanie Eucharystii. W naszej Parafii kapłani z Komunią Świętą odwiedzają chorych i starszych w każdą drugą sobotę miesiąca od godz. 8.15 wg. zapisów w Kancelarii Parafialnej. Można także przyjmować Komunię np. w każdą niedzielę po wcześniejszym ustaleniu z Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii Św. dzwoniąc do kancelarii lub na probostwo.