OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE– 19.05.2024
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii a szczególnie na wymianę okien w kościele.
    2. Dziś nabożeństwo majowe odbędzie się o godzinie 16.00.
    3. W środę zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity po Mszy wieczornej.
    4. W piątek o godzinie 15.00 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadzą Salezjanie Współpracownicy. O godzinie 18.00 Msza św. w intencji Salezjanów Współpracowników z okazji patronalnego święta Matki Bożej Wspomożycielki, a po mszy krótkie spotkanie w salce pod kościołem.
    5. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej. Z naszej parafii wyruszy pielgrzymka rowerowa do Piekar, którą poprowadzi pan Józef Sołtysik, przewodnik rowerowy. Rozpoczęcie o godz. 6.45 przed kościołem.
    6. Serdecznie zapraszamy na koncert organowy z okazji Dnia Matki pt. U Matki dla Matki. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę po Mszy wieczornej. Wykonawcami będą Marta Ręka (organy) oraz Magdalena Bąk (skrzypce). W programie m.in. dzieła Bacha oraz polskich kompozytorów.
    7. W czwartek, 30 maja, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Procesję Bożego Ciała rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 10.00 i przejdziemy następującymi ulicami: Zadole, Zielonogórską, Słupską, Koszalińską, Kołobrzeską i dalej do kościoła.

Ołtarze będą usytuowane:

1 ołtarz przy ul. Zielonogórskiej – na bramie Szkoły Podstawowej nr 35: przygotowanie Grupa Adoracyjna i rodzice tegorocznych dzieci
               komunijnych;

2 ołtarz  przy ul. Słupskiej 18: przygotowanie – Krąg Biblijny i New Pastoral;

3 ołtarz przy ul. Kołobrzeskiej, na bramie Szkoły Specjalnej nr 61: przygotowanie – Żywy Różaniec;

4 ołtarz przy kościele: przygotowanie – Franciszkański Zakon Świeckich i Salezjanie Współpracownicy.

8.Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

*********************************

Rzymskokatolicka Parafia:

MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ w Katowicach

ul. Zadole 36, 40-719 Katowice
tel.: 32 252 49 40;  tel kom. +48 694 28 28 66.

Konto bankowe:

PKO BP S.A. II O/Katowice 31 1020 2313 0000 3202 0019 8861