I NIEDZIELA ADWENTU – 28 LISTOPADA 2021

W pierwszą niedzielę Adwentu słyszymy słowa Jezusa, który mówi do nas: „Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie”. Chcemy modlić się o owocny duchowo czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana. Jest to również Niedziela Trzeźwości – wspierajmy modlitewnie wszystkich cierpiących z powodu nadużywania alkoholu.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na archidiecezję. Przed kościołem po każdej Mszy św. można wesprzeć zbiórkę na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Bóg zapłać za każdy ofiarowany dar materialny.

1. Dzisiaj o 16.15 różaniec za zmarłych zalecanych.

2. Rozpoczęliśmy okres adwentowy – czas radosnego oczekiwania na przyjście naszego Pana i przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Zachęcamy do podejmowania adwentowych postanowień. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w roratach (od poniedziałku do piątku) o 18.00, a dorosłych w każdą sobotę o 7.00. Prosimy o ofiarowanie fantów, które będą losowane w roratnich konkursach.

3. Nowy rok duszpasterski poświęcony Eucharystii przeżywamy pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Eucharystia jest centralnym pokarmem dla wiary – stwierdza papież Benedykt XVI – spotkaniem z Chrystusem, obecnym w sposób realny przez najwyższy akt miłości, dar z samego siebie, rodzący życie. Stąd wynika wezwanie dla każdego z nas do częstego przyjmowania Jezusa Eucharystycznego, który przymnaża nam wiary i nas przemienia.

4. Przed figurą Matki Bożej umieszczona jest Księga Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia wezwania trwania w trzeźwości i abstynencji oraz wpisania swojego abstynenckiego zobowiązania.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przystąpmy do spowiedzi i weźmy udział w Eucharystii. W pierwszy piątek po Mszy św. porannej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na cele charytatywne naszej parafii. W sobotę po Mszy porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, a od 17.00 modlitwa różańcowa i adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W czwartek po Mszy wieczornej na probostwie spotkanie wspólnoty Wieczernik

7. Kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy w piątek na Mszę św. wieczorną i spotkanie formacyjne.

8. W sobotę wspominamy św. Barbarę – patronkę naszej archidiecezji oraz górników i hutników. Wszystkich związanych zawodowo z górnictwem wraz z rodzinami oraz górniczych emerytów zapraszamy na Mszę św. barbórkową o 9.00.

9. W kiosku przy kościele (w tygodniu również w kancelarii parafialnej) można się zaopatrzyć w poświęcone opłatki wigilijne, także bezglutenowe. Przy tej okazji prosimy o włączenie się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, kupując świece Caritasu w cenie 14 zł (duża) i 7 zł (mała)

10. Sytuacja pandemiczna ciągle się rozwija i stale wzrasta zagrożenie zakażeniem coronawirusem. W związku z tym nie będzie w tym roku odwiedzin duszpasterskich w tradycyjnej formie. Wzorem ubiegłego roku, pragniemy zaprosić parafian do udziału w Mszach św. dziękczynnych za mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Terminy tych Mszy św. podamy w późniejszym czasie. Mając na uwadze prośby wielu parafian dotyczących kolędy, można zaprosić duszpasterza do swojego domu na wspólną modlitwę i przyjęcie błogosławieństwa z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zainteresowani proszeni są o umawianie takiej wizyty w kancelarii parafialnej.

11. W związku ze szybkim wzrostem zakażeń przypominamy o zastosowaniu się do zasad reżimu sanitarnego:

• dezynfekujemy ręce
  • zasłaniamy usta i nos maseczką ochronną
  • przystępując do Komunii stosujemy zasadę – wpierw osoby przyjmujący Komunię na rękę, a w dalszej kolejności osoby pragnące przyjmujące Komunię do ust
  • przyjmując Komunię na rękę należy złożyć ręce jedna pod drugą i spożyć w obecności duszpasterza.

12. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” (6 zł), w którym m.in. reportaż Agaty Puścikowskiej opowiadający o sytuacji na granicy polsko – białoruskiej z perspektywy ludzi mieszkających w jej pobliżu i strzegących jej żołnierzy. Ponadto: kalendarz ścienny na rok 2022. Jest również grudniowy numer naszego parafialnego miesięcznika „Miriam”

13. Słowa wdzięczności za wszystkie dotąd złożone ofiary na rzecz naszej parafii. Za tydzień kolekta na remont naszego kościoła oraz zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Wszystkim Parafianom życzymy opieki Matki Bożej Różańcowej i bł. ks. Jana Machy.