VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 9 MAJA 2021

„W tym objawiła się miłość Boga, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy mieli życie dzięki Niemu”. Miłość, którą nas Bo obdarzył nie ma sobie równych. TO ona jest źródłem naszego życia. Biorąc udział w Eucharystii wzbudźmy w naszych sercach wdzięczność za ten wielki dar. W naszej parafii trwają uroczystości komunijne. Otoczmy naszą modlitwą dzieci, które przystępują do Wczesnej i Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdy ofiarowany dar na ten cel.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30 a w niedziele o 16.30.

2. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje. Nabożeństwo rozpoczniemy o 17.15 przy krzyżu misyjnym.

3. W czwartek – 13 dzień miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego.

4. W sobotę od 17.00 adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W najbliższą sobotę i niedzielę w naszej parafii uroczystość Wczesnej i Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo prosimy, aby parafianie planując udział w Mszy św. uwzględnili tę uroczystość i skorzystali z dyspensy od udziału w Mszy św. w kościele lub wzięli udział w Eucharystii w innych godzinach

• 15 maja o 11.00 – uroczystość I Komunii Świętej dla kl. III b (gr. I)
  • 15 maja o 13.00 – uroczystość I Komunii Świętej dla kl. III b (gr. II)
  • 16 maja o 11.30 – uroczystość I Komunii Świętej dla kl. III b (gr. III)

Spowiedź dla dzieci z kl. III b i ich rodziców w piątek o 18.30 a próba przed uroczystością komunijną w poniedziałek o 18.30.

7. Bóg zapłać za ofiary z całego tygodnia złożone do skarbon i przekazane przez przelew bankowy. Prosimy o dalsze wsparcie materialne naszej parafii. W przyszłym tygodniu kolekta specjalna na naszą parafię.

8. Przypominamy, że w naszym kościele mogą przebywać 32 osoby. Przypominamy również korzystającym z dyspensy od udziału w Mszy św. o godnym uczestnictwie dzięki transmisjom radiowym, telewizyjnym, czy internetowym. Komunię rozdzielamy w niedzielę o 14.00.

9. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim:
Praktyczny dodatek – Litania Loretańska do NMP z nowymi wezwaniami. Warto też przeczytać między innymi jak ważni dla wspólnoty Kościoła są seniorzy.

Wszystkim Parafianom w nowym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, Królowej Różańcowej.

DUSZPASTERSTWO POWOŁANIOWE WŚSD
Rozpoczęły się przyjęcia do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, które potrwają do 27 sierpnia br.
Na stronie www.seminarium.katowice.pl znajdują się informacje dla kandydatów i formularz, za pomocą którego należy się zarejestrować i umówić na rozmowę wstępną. Od kandydatów do seminarium wymagane są następujące dokumenty:

• własnoręcznie napisane podanie z motywacją swojej decyzji,
  • skierowane do rektora WŚSD; życiorys w formie opisowej, uwzględniający zwłaszcza aspekt religijny;
  • odpis aktu urodzenia;
  • świadectwo chrztu („świeżej” daty, z adnotacją na temat bierzmowania);
  • świadectwo moralności od własnego proboszcza;
  • opinia katechety (dla osób, które ukończyły w tym roku katechezę w szkole średniej);
  • świadectwo ukończenia szkoły średniej (odpis lub kopia – oryginał do wglądu);
  • zaświadczenie maturalne (odpis lub kopia – oryginał do wglądu);
  • świadectwo ukończenie katechezy w zakresie szkoły średniej;
  • zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego;
  • fotografia legitymacyjna.