II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28 LUTEGO 2021

Wielu z nas pragnie się stać kimś innym. Często udajemy kogoś innego i jesteśmy niezadowoleni, że nasze życie nie jest takie idealne. Bóg dostrzega w człowieku te zabiegi, dlatego poprzez Kościół daje nam trzy specjalne narzędzia: modlitwę, jałmużnę i post. Modlitwę po to, byśmy pojęli sercem, że celem naszego życia jest Bóg. Jałmużnę – byśmy na drodze swego życia dostrzegli pokochali innych. Post – byśmy za płaszczem przyzwyczajeń i nałogów, za stertą masek, jakie zakładamy przed ludźmi i przed sobą, zobaczyli, jacy jesteśmy naprawdę.

Kolekta specjalna dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na naszą parafię. Przed kościołem po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Bóg zapłać za każdy dzisiaj ofiarowany materialny dar.

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

• W niedziele o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • W piątki o 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W czasie tego nabożeństwa będziemy Bożemu Miłosierdziu polecać zmarłych.

Po Drodze Krzyżowej, Msza św. wieczorna jest ofiarowana za zmarłych zalecanych. Kartki na wypominki (zalecki) można pobrać z tyłu kościoła.
Biorąc pobożny udział we wspomnianych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych

2. W poniedziałek o 17.00 odprawimy ostatnią Mszę św. w intencji mieszkańców naszej parafii. Do udziału w tej Mszy św. zapraszamy mieszkańców ul. Zadole 44, 44a, 44b. Składamy podziękowanie za wszystkie złożone ofiary kolędowe.

3. W środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi św. oraz udziału w Mszach św. i nabożeństwach

• W czwartek po Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne
  • W piętek po Mszy św. porannej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP

5. Kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy w najbliższy piątek do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej oraz Mszy św. wieczornej.

6. W sobotę o 16.45 różaniec wynagradzający i adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Dziękujemy za złożone ofiary w dzisiejszą niedzielę i z całego tygodnia. Prosimy o dalsze wsparcie. W przyszłą niedzielę kolekta na naszą parafię.

8. Informacji dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej:

• 8 marca (poniedziałek) o 17.00 – katecheza w kościele dla kl. IIIa
  • 9 marca (wtorek) o 17.00 – katecheza w kościele dla kl. IIIb

9. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 zł, a w nim m.in.:

• Druga część rekolekcji wielkopostnych z Sługą Bożym ks. Franciszek Blachnickim
  • O pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw
  • O bardzo ciekawym programie ascetycznym dla mężczyzn

Życzymy obfitości łask Bożych na kolejny tydzień Wielkiego Postu.

ZAPROSZENIA:
WIELKI POST w mediach:
a) wielkopostny projekt formacyjny w ramach platformy Holyweek.pl. – oparto go na przesłaniu Ewangelii kolejnych niedziel Wielkiego Postu. Projekt polecamy dzieciom, młodzieży, a także rodzinom.
b) „O komunikacji, która zbliża” – to propozycja poświęcona budowaniu autentycznej bliskości nie tylko z drugim człowiekiem, ale przede wszystkim z samym sobą i z Bo-giem. Aby ukazać różne aspekty międzyludzkiej komunikacji, perspektywę psycholo-giczną połączono z wymiarem duchowym. Szczegółowe informacje w załączniku nr 2 oraz na stronie internetowej: https://www.uslyszecslowo.pl/kurs-wielkopost-ny.html?fbclid=IwAR0LXnm7W9yAS0V1UuHnjHUoHdug_OKGDqQ_5ZbkpUYS3MykzIgmS1YgbGE.
c) „W drodze ku zmartwychwstaniu” – to propozycja trzydniowych rekolekcji po-święconych Świętej Rodzinie w odniesieniu do zagadnień współczesności. Odbędą się one w dn. 29–31 marca. Transmisja od godz. 19 na stronach Youtube następujących wspólnot: SNE Chrystusa Króla w Katowicach, SNE Rafael w Rudzie Śląskiej, SNE Zacheusz w Katowicach.

Wielki Post na antenie Radia eM. Redakcja proponuje następujące audycje:
a) myśli na Wielki Post Sługi Bożego ks. Jana Machy. Będą to fragmenty wygłoszo-nych przez niego kazań oraz listów do rodziców. Emisję zaplanowano w dni powszednie o godz. 11.55, 17.55, 20.50.
b) Wielki Post ze Sługą Bożym ks. Franciszkiem Blachnickim. To cykl sześciu audycji opartych na świadectwie życia i nauczaniu ks. Franciszka. Audycje będą składały się także z rozmów z Księdzem Biskupem Bp. Adamem Wodarczykiem, postulatorem pro-cesu beatyfikacyjnego ks Franciszka. Wiodące tematy audycji: nawrócenie, modlitwa, świadectwo oraz istota Triduum Paschalnego. Przedłużeniem wielkopostnego cyklu będą audycje z okazji przypadającej 24 marca br. 100. rocznicy urodzin ks. Franciszka Blachnickiego. Emisja na antenie Radia eM w niedziele o godz. 15.20 (po emisji audycje będą udostępnione na stronie internetowej Radia eM).