KONCERT NA DZIEŃ MATKI

Zapraszamy w niedzielę 26 maja 2024 roku na koncert organowy „U Matki dla Matki” który odbędzie się po wieczornej Mszy św. To wyjątkowy dzień ponieważ w tym roku męska pielgrzymka do Piekar Śl. zbiegnie się z dniem Matki. Ten koncert to dobry pomysł aby spędzić wieczór z Matką u Matki, oczywiście panów także zapraszamy.

Marta Ręka organistka i harfistka. Studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w specjalności Organy – Muzyka Kościelna, studiuje w klasie organów asystenta mgr. Daniela Strządały. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Bytomiu – w klasie harfy dr Marty Mogielnickiej, a także w klasie kompozycji dra Kamila Pawłowskiego. Swój warsztat rozwijała także w konserwatorium Muzycznym w klasie organów mgr. Romana Hyli. W 2019 roku rozpoczęła naukę w Archidiecezjalnym Studium Organistowskim w Katowicach. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Będzina i Koła Naukowego Organistów przy Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2021 roku pełni funkcję organisty w parafii pw. Opatrzności Bożej w Katowicach. Jest Kierownikiem Artystycznym oraz Współzałożycielką Będzińskich Wieczorów Organowych.

Magdalena Bąk swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w dzieciństwie muzykując razem z członkami rodziny podczas długich wieczorów. Doświadczenie to zaprowadziło ją do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Będzinie, gdzie pod okiem prof. Małgorzaty Wacławik rozpoczęła kształtowanie swoich artystycznych umiejętności. Brała udział w wielu kursach skrzypcowych. Dzięki wysokim wynikom w nauce oraz szczególnym osiągnięciom muzycznym uzyskała stypendium prezydenta miasta Będzina. Możliwość rozwoju zaprowadziła ją do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Aktualnie członkini zarządu Będzińskich Wieczorów Organowych.

PROGRAM KONCERTU
  • Johann Sebastian Bach (Niemcy, 1685-1750)
    • Preludium i fuga C-dur BWV 545
    • Preludium i fuga c-moll BWV 549
  • Roman Hyla (Polska, *1994) – Fuga c-moll
  • Johann Sebastian Bach (Niemcy, 1685-1750), Charles Gounod (Francja, 1818-1893) – Ave Maria (Preludium C-dur BWV 846)
  • Michał Lorenc (Polska, *1955) – Ave Maria
  • Mieczysław Surzyński (Polska, 1866-1924) – Improwizacje „Święty Boże” op. 38
  • Gordon Young (USA, 1919-1998) – Jubille Suite – I. Promenade

Czas trwania: ok. 50 minut

PRZEKAŻ 1,5%

Informujemy że w tym roku można przekazać na naszą parafię 1,5% swojego podatku. Aby to zrobić należy w odpowiednie pola wpisać numer KRS: 0000003534 oraz jako cel szczegółowy podać „Zadole”. Dziękujemy za wsparcie!